IEVA PETRUKANECĖ

psichologė psichoterapeutė

 Apie mane 

Mano išsilavinimas bei kvalifikacija

  • psichologijos bakalauro ir organizacinės psichologijos magistro laipsniai (Vilniaus universitetas, 2005 m.); 
  • psichoterapeutės kvalifikacija (kognityvinė ir  elgesio psichoterapija)  (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, 2016 m.);
  • baigta dėmesingu įsisąmoninimu (Mindfulness) grįstos psichoterapijos programa (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, 2018 m.).
  •  nuolatinis tobulinimasis įvairiose konferencijose bei seminaruose.

 

 

Mano istorija

Vaikystėje ruošiausi tapti profesionalia muzikante: meno mokykloje  buvau pasirinkusi fortepijono specialybę. Nuolat susidurdavau su poreikiu užlipus ant scenos "čia ir dabar" parodyti geriausia, ką gali, pademonstruoti kasdienio ilgo darbo vaisius - atlikti kūrinį nepriekaištingai, stebint žiūrovams bei muzikos specialistams. Tas stresas ir baimė suklysti sugraužė daugybę  nervinių ląstelių. Kaip gaila, kad tuomet "nepakliuvo po ranka" psichologas, galintis padėti įveikti scenos baimę! 

 

Muzikante netapau, bet tapau psichologe. Įgijus žinių, kurių anuomet taip trūko ir išmokus jas panaudoti, mano dėmesį patraukė sporto psichologija. Tas juodas kasdienis darbas ir būtinybė išaušus varžybų akimirkai parodyti geriausia, ką sugebi - buvo tai, kas mane traukė kaip magnetas. Bet šįkart - jau kaip specialistę, galinčią padėti pasiruošti atsakingiausiems pasirodymams ir maksimaliai save atskleisti.

 

Ir štai - jau dešimt metų, kai padedu įvairių sporto šakų sportininkams siekti puikių pergalių, iškovoti Olimpinius, Pasaulio bei Europos čempionatų medalius.

 

*****************

 

Nuolat jaučiu poreikį gilinti žinias bei tobulinti darbo įgūžius.

 

2016 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigiau kognityvinės ir elgesio psichoterapijos (angl. cognitive behavioral therapy) studijas ir įgijau psichoterapeutės kvalifikaciją. 

 

2018 m. tame pačiame universitete baigiau  dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) programą. Esu Lietuvos dėmesingu įsisąmoninimu grįstos terapijos asociacijos narė.

 

Šios  studijos - asmeninis gyvenimo atradimas, mano pačios kasdienybei suteikęs žymiai daugiau išminties. Įgytos žinios bei praktiniai įgūdžiai leido ne tik žymiai efektyviau dirbti atlikimo (sporto, meno) srityje, bet ir pasiūlyti psichoterapijos paslaugas.

 

Galiu padėti kamuojant nerimui, depresijai, baimėms, panikai, žemai savivertei, kylant savirealizacijos, tarpusavio santykių sunkumams... Ir kitais atvejais, kai gyvenimas atrodo nebemielas.  

 

Kiekviename žmoguje atrandu beribį spalvingą pasaulį, nepakartojamą ir su niekuo nepalyginamą patirtį. Be galo vertinu man parodytą žmogaus pasitikėjimą ir suteiktą galimybę kartu tyrinėti: iš naujo įvertinti faktus, patirti emocijas, išvysti daugiau spalvų, atrasti naujas galimybes ir, galiausiai - patirti kitą gyvenimo kokybę.